top of page
אתם מוזמנים לפנות אלינו:
עסקאות מכר, רכישה ומכירה של בתים, דירות, מגרשים ונכסים מסחריים, הסכמי שכירות, תמ"א 38, הסכמי קומבינציה, פינוי בינוי, תכנון ובניה, מיסוי מקרקעין ורישומים

Success! Message received.

כיצד לבחור עו"ד בעסקת נדל"ן?

5 כללי הזהב בבחירת עורך דין שעליהם אסור להתפשר:


1. ניסיון מקצועי:

 

החשיבות: השירות המשפטי של עורך הדין פוגש אותך במקומות שבהם אתם צריכים סיוע מקצועי. כמו כל מקצוע, יש חשיבות עליונה לכך שמי שמייצג אותך יהיה מקצוען, מנוסה מאוד ואף מומחה בתחומו.

 

מה לדרוש מעורך הדין? הוכחות לניסיון המקצועי, דוגמאות: (א) אם עורך הדין נדרש לצורך ייצוגך במכירה או ברכישה של דירה, תוכל לבקש מעורך הדין להציג דו"ח תיקים ממערכת מייצגים במיסוי מקרקעין (עורכי דין שעוסקים בנדל"ן מחוברים ישירות למערכת באינטרנט לצורך דיווח על עסקאות לרשויות המס עבור לקוחותיהם) ולראות את היקף העסקאות של עורך הדין בשנים האחרונות (ללא פרטים מזהים של הלקוחות), כדי להבין את היקף הניסיון של עורך הדין (ב) האם העורך דין הוא בעל סמכות מקצועית כדוגמת מתן חוות דעת או שהוא מרצה בתחומו במקומות מובילים? (ג) מה הפרסומים של עורך הדין? (ד) קבלת פרטים (ככל שניתן לקבל ושאין בכך כדי לפגוע בסודיות) של לקוחות עורך הדין ושל ניסיונו המקצועי.

 

דוגמה אישית: משרד עו"ד ניר בר מעניק שירותים משפטיים במקצוענות ובאדיבות החל משנת 2004. עו"ד ניר בר מרצה למשפטים באוניברסיטת חיפה החל משנת 2008, כתב עבור משרד הכלכלה (התמ"ת) מדריכים משפטיים רבים והינו נוטריון מוסמך מטעם משרד המשפטים. מחלקת הנדל"ן של משרד עו"ד ניר בר ייצגה עד עתה בלמעלה מאלף עסקאות שקשורות בנדל"ן (מכירה וקניה של דירות יד שניה ושל דירות מקבלנים, עסקאות תמ"א 38, עסקאות קומבינציה, עסקאות שכירות, מגרשים חקלאיים, מגרשים לבניה, רישומים ועוד).

 

2. ביטוח אחריות מקצועית לטובת הלקוח: 

 

החשיבות: עורך הדין שלכם מבצע עבורכם פעולות משפטיות מורכבות בעלות השפעות גדולות על חייך הכלכליים. לכן עולה חשיבות מהותית שתוודא שיש לעו"ד ביטוח בכיסוי מספיק לפעולותיו המשפטיות על-מנת שתוכל לישון בשקט במקרה שתתעורר חס וחלילה בעיה. 

 

מה לדרוש מעורך הדין? הצגת פוליסת ביטוח אחריות מקצועית לטובת הלקוח תקפה שכוללת כיסוי ביטוחי בגובה מהות השירות המשפטי (כדוגמת שווי הדירה שנרכשת או נמכרת או שווי התביעה שהוא מנהל עבורכם) או בגובה הנזקים האפשריים ללקוח.

 

דוגמה אישית: במשרד עו"ד ניר בר אנו מחזיקים בפוליסת ביטוח אחריות מקצועית לכל לקוחותינו ולכל השירותים המשפטיים שלנו בשיעור 11.5 מיליון ש"ח (11,500,000 ש"ח) למקרה ביטוחי ו-23 מיליון ש"ח (23,000,000 ש"ח) לתקופת ביטוח.

 

3. זמינות ללקוח ושיתופו:

 

החשיבות: את/ה הוא המרכז. השפה המשפטית יכולה לעיתים להיות מבלבלת או לא ברורה. לעיתים עולות לך שאלות שקשורות לטיפול המשפטי ושהתשובה לגביהן יכולה להשפיע על השירות המשפטי, על איכות חייך או להטריד את מנוחתך. מתוך כך עולה חשיבות גדולה שעורך הדין ישתף את הלקוח בכל שלבי השירות המשפטי, ידע כי חלק מהטיפול המשפטי הוא מתן הסברים ממצים לשביעות רצונו של הלקוח, ויאפשר ללקוח גישה נוחה וזמינה לצורך התייעצות או השארת הודעות וקבלת מסמכים ותכתובות.

 

מה לדרוש מעורך הדין? הסבר ברור כיצד עורך הדין רואה את הטיפול המשפטי שלך, כיצד הוא מעריך את הסיכונים והסיכויים בטיפול המשפטי ומה ההערכה לתוצאותיהם לאור ניסיונו, שיתוף הלקוח ועדכונו בכל עדכון חשוב שיש בקשר לטיפול המשפטי, מתן כלים זמינים להגיע לעורך הדין וקבלת עותק מכל מסמך מהותי.

 

דוגמה אישית: אנו, במשרד עו"ד ונוטריון ניר בר, דוגלים בשקיפות מלאה כלפיך, במעורבותך בקבלת ההחלטות, ובעדכונים שוטפים בקשר לטיפול המשפטי. חשוב לנו שתהיה עמנו בקשר על-מנת שנוכל לסייע בכל שאלה ובכל זמן. לפיכך כל לקוח מקבל את מספר הטלפון הסלולרי הישיר של עו"ד ניר בר ובמשרד אף קיים מענה אנושי 24 שעות ביממה ליצירת קשר ולהשארת הודעות לעורכי הדין על-מנת שנחזור אליך במהירות האפשרית. אנו, במשרד עו"ד ונוטריון ניר בר, מלווים אותך בכל השלבים המשפטיים הקשורים בעבודתנו המקצועית, תוך כדי שאנו מייחסים חשיבות עליונה להעניק לך עדכון שוטף והסברים ברורים לפני כל הליך משפטי ובמהלכו, לצד זמינות אישית עבורך. אנו נערוך עבורך את כל המסמכים המשפטיים הדרושים לך מול לקוחותייך או מול בית המשפט ואנו ננהל עבורך את כל לוחות הזמנים בעסקאות הנדל"ן, מול הלקוחות או מול בתי המשפט השונים, בהתאם לסוג השירות המשפטי. 

 

4. המשרד וחשיבות הצוות המקצועי:

 

החשיבות: הטיפול המשפטי דורש זמינות לצד מתן מענה רציף עבורך, לצד מתן מענה לרשויות השונות או לבית המשפט ולכן רצוי שלא יישען על עורך דין אחד בלבד. פעולות עורך הדין בצוות של לפחות 2 עורכי דין לכל טיפול משפטי הוא יתרון משמעותי ומאפשר לך להיות רגוע כי הטיפול המשפטי שלך מקבל תמיד זוג עיניים נוספות בפרט שברוב המקרים אין בכך כדי להגדיל את התשלום שלך. חשיבות נוספת היא הכרת המשרד הפיסי של עורך הדין וסביבת העבודה.

 

מה לדרוש מעורך הדין? לפגוש ולהתרשם מעורך הדין במשרדו - חובה. ככל שניתן ונדרש מהטיפול המשפטי - רצוי שתדרוש שלפחות 2 עורכי דין יהיו אחראים על הטיפול המשפטי ובמידת האפשר להכיר את העו"ד הנוסף. בנוסף בדוק האם העורך דין עובד לבדו או האם יש ברשותו צוות משפטי או מנהלי שמסייע לו וקבלת פרטיהם.

 

דוגמה אישית: אנו נשמח לארח אותך בחדר הישיבות של משרדנו לפגישת היכרות אישית ומקצועית. לנוחיותך קיימים חניונים ציבוריים ופרטיים גדולים בסביבת בית המשרדים שלנו. עו"ד ניר בר אחראי אישית על כל טיפול משפטי וברוב המקרים מצורף לצוות ניהול התיק עו"ד נוסף מהמשרד. תמיד תוכל לקבל מענה רציף מכל עורכי הדין שמטפלים בך. בחלק גדול מהמקרים אף ישנו צוות של 3 עורכי דין שעובדים על הטיפול המשפטי שלך והגדלת צוות עורכי הדין אינו גורר אחריו בהכרח וברוב המקרים הגדלה של שכר הטרחה. משרדנו כולל צוות משפטי המורכב מעורכי דין בעלי ניסיון משפטי ועסקי לצד מזכירות משפטית, צוות מנהלי ושליחים.

     

5. הוגנות בתשלומי הלקוח: 

 

החשיבות: עורכי דין שמתמחים בתחומם אינם זולים ולכן עולה החשיבות להתאים לך את דרך התשלומים בכל דרך שתתתאים לך ותאפשר לך לקבל את השירות שמגיע לך. 

 

מה לדרוש מעורך הדין? לפני הסכמתך להצעת התשלום, וככל שתהיה מעוניין בכך רצוי לבקש מעורך הדין לחלק את שכר הטרחה לתשלומים וככל שתבחר אף לדחות את התשלום הראשון או את יתר התשלומים למועדים נדחים על-מנת לסייע לך. 

 

דוגמה אישית: במשרד עו"ד ניר בר אנו מעניקים חשיבת עליונה לשביעות רצון הלקוח, ולכן מאפשרים ללקוח להגיע לפתרונות פיננסיים נוחים לתשלום שכר הטרחה באופן שיתאים לכל לקוח. כל תשלום ניתן לחלוקה בתשלומים ולדחיית במועדי התשלום באמצעות כרטיס אשראי או בשיקים לשביעות רצונך. חשוב לנו שהתשלום לא יהווה מכשול בפניך לקבל את השירות שמגיע לך.

bottom of page